| | İletişim
Şu anda
18
kişi Pis 7'li oynuyor!
HEMEN PİS 7'Lİ OYNA!
Pis Yedili Oyna Pis Yedili Nasıl Oynanır? Pis Yedilide Puanlama Nasıl Olur? Oyuna Nasıl Başlarım? Ceza Puanları Nedir?
Pis 7'li Oyna

PİS 7'Lİ Oyna

Pis Yedili Oynamak kolay olduğu kadar eğlencelidir de. Pis Yedilinin kuralları değişik olmakla birlikte, Pis Yedili de şans faktörü çok yüksektir.

Pis Yedili Kaç Kişiyle oynanır? Pis Yedili 2-10 kişi ile oynanır. Pis 7'li eşli oynanmaz. Pis Yedili'nin oynanışı UNO'ya benzer. Sesli Pis Yedili, Kameralı Pis Yedili, Görüntülü Pis Yedili oynamak isteyenler Oyuncu Pis Yedili'de buluşuyor. Hemen Pis 7'li Oynamak İstiyorum diyenler sarı Hemen Oyna butonuna tıklamaları yeterli!şu anda oyun oynayan10.052 kişi
OLESIYE-_-SEVMISDIM : OLESIYE-_- SEVDIM- SENI OLESIYE-_- SEVDIM- SENI OKEY SALONUMUZ ACİLMİSTİR OLESIYE-_- SEVDIM- SENI OLESIYE-_- SEVDIM- SENI _-   -    ___P-R-E-N-S___ : _P-R-E-N-S-E-S_..GECEYİ SANA YAZDIM-..GECEYİ SANA YAZDIM-..GECEYİ SANA YAZDIM-GECEYİ SANA YAZDIM-.GECEYİ SANA YAZDIM-.GECEYİ SANA YAZDIM..   -    _-_M-U-S-T-A-F-A_-_- : EKOLAYIN EN GÜZEL SALONUNA YANİ TÜRKKAHVESİ SALONUNA SİZ DEGERLİ DOSTLARİMİZİ DA BEKLERİZ BEN ORDAYİM COK GÜZEL BİR SALON TÜRKKAHVESİ   -    By_Kaplan : yelken3553 meldaaaaa ablam Doğum Gümün Kutlu olsun Nice Mutlu seneler dilerimmm...........II_SON_YAGMUR_DAMLASI_II    -    -SOLYANIMSIN : SUSKUNLUGUM ASALETIMDENDIR HER LAFA VERECEK CEVABIM VAR AMA BIR LAFA BAKRIM LAFMI DIYE BIRDE LAFI SOYLEYENE BAKARIM ADAMI DIYE ¨¨¨¨¨¨)))))))   -    -_berkutay_- : http://www.turkkahvesifm.com/ .....OKEY ve TAVLA SALONUMUZA TÜM DOSTLARIMIZI BEKLERİZ..`•.T`•.Ü`•.R`•.K`•.K`•.A`•.H`•.V`•.E`•.S`•.İ`•.   -    ___-__SAFIYE__-___ : Hayat beklentilerle doludur... Sizin beklentiniz kalite, saygı, sevgi ise adresiniz ****** TÜRKKAHVESİ**** hepinizi bekliyoruz.....   -    -___BEYAZ___- : -----TÜRKKAHVESİ -----TEK HEDEFİMİZ KALİTE.............DEMİRDEN KORKSAK TRENE BİNMEYİZ..............DEMİRDEN KORKSAK TRENE BİNMEYİZ........   -    _-_BuZ_-_KaLpLi : Anladım ki: İnsanlar; Susanı korkak. Görmezden geleni aptal. Affetmeyi bileni çantada keklik sanıyorlar.    -    _-_BuZ_-_KaLpLi : ... Göz yumduğumuz kadar dürüstler ve sustuğumuz kadar insanlar..! ***T*Ü*R*K*K*A*H*V*E*S*İ***   -    -_KaRDeLeN_- : '' yelken3553 '' melda ablamm ailenle sevdiklerinle nice senelere iyi ki doğdun iyi ki varsın doğum günün kutlu olsunn canımm....   
Salon Adı
Doluluk
Puan Limiti
__DOSTLAR__MEKANI__
33/200
0
PİS SEVENLER
Pis Sevenler
1/200
0
___ALSANCAK___
9/150
0
Asabiye Koğuşu
1/150
0
Puan Tablosu
1 . beyaz9862 2.695
2 . duygum_ 1.640
3 . golge67 1.120
4 . wwdreamlifeww 1.095
5 . joofake 910
6 . hassan_tulip 900
7 . schlieparke 880
8 . roseleyd 880
G-7
0/150
0
Kirli Harry
0/150
0
Paylaş
Pis 7'li Nasıl Oynanır?
PİS YEDİLİ NASIL OYNANIR? Pis Yedili, 4 oyuncu ve 2 deste kart ile oynanır. Oyuna başlayan oyuncu 8, diğer oyuncular 7 kartla başlar. Asıl amacın eldeki kâğıdı diğerlerinden önce bitirmek olduğu Pis Yedilide, başlangıçta oyun saat yönünde devam eder. Her 10’lu atıldığında bu akış tam tersi istikamete döner. Sıra kendine gelen oyuncu elinde atabileceği bir kart yoksa ortadan kart çeker. Oyunculardan herhangi birinde kâğıt kalmadığında el sona erer.
PUANLAMA NASIL OLUR? En az ceza puanına sahip oyuncu kazanan ilan edilir. Pis yedili maçı sonunda kazanan oyuncu, 100 puan alacaktır.
CEZA PUANLARI NASIL OLUR? Oyunculardan herhangi birinde kağıt kalmadığında el sona erer. Diğer oyuncuların ellerindeki kağıtlar kendilerine ceza puanı olarak yazılır. Elinde 7'li kalan oyuncu, elindeki her 7'li için 3'er adet kağıt çeker. Çektikleri arasında 7'li gelirse onlar için de 3'er adet çeker. As, 10'lu, Vale ve 7'li yirmişer puan, diğer tüm kağıtlar kendi değerleri kadardır. Eli bitiren oyuncu son olarak yere Vale veya 7'li atmışsa, ceza puanları 3 katı yazılır. 11 el sonunda, en az ceza puanı alan oyuncu kazanan ilan edilir.
PİS YEDİLİ NASIL BİR OYUNDUR? Pis Yedili 4 oyuncu ve 2 deste kart ile oynanır. Oyuna başlayan oyuncu 8, diğer oyuncular 7 kartla başlar.
OYUNA NASIL BAŞLARIM? Tüm oyuncular ellerindeki kartları diğerlerindenden önce bitirmeye çalışırlar. Oyun saat yönünde başlar. Her 10'lu atıldığında akış yönü tersine döner. Oyuna Sinek ile başlanır ve tüm oyuncular ilk turda Sinek atmak zorundadır.( İlk turda pas denemez. ) Vale oyun değiştirmez. Yedi atılabilir. As atılabilir. En son atılmış olan kağıt cinsinden (sinek,maça vb) veya aynı rakamdan (3, 5 , A vb) oynamak zorunludur.
CEZA PUANLARI NEDİR? Oyunculardan herhangi birinde kağıt kalmadığında el sona erer. Diğer oyuncuların ellerindeki kağıtlar kendilerine ceza puanı olarak yazılır. Elinde 7'li kalan oyuncu, elindeki her 7'li için 3'er adet kağıt çeker. Çektikleri arasında 7'li gelirse onlar için de 3'er adet çeker. As, 10'lu, Vale ve 7'li yirmişer puan, diğer tüm kağıtlar kendi değerleri kadardır. Eli bitiren oyuncu son olarak yere Vale veya 7'li atmışsa, ceza puanları 3 katı yazılır. 11 el sonunda, en az ceza puanı alan oyuncu kazanan ilan edilir.