| | İletişim
Şu anda
2
kişi Pis 7'li oynuyor!
HEMEN PİS 7'Lİ OYNA!
Pis Yedili Oyna Pis Yedili Nasıl Oynanır? Pis Yedilide Puanlama Nasıl Olur? Oyuna Nasıl Başlarım? Ceza Puanları Nedir?
şu anda oyun oynayan9.638 kişi
KiZiLMAVi77 : _K_I_Z_I_L_M_A_V_I_ _K_I_Z_I_L_M_A_V_I_ _K_I_Z_I_L_M_A_V_I_ _K_I_Z_I_L_M_A_V_I_ http://www.kizilmavifmm.blogspot.de/   -    --DILEK-- : GOKKUSAGI FM' BiZiMLE MUZiK KEYFiNDE , YALNIZLIGINIZI PAYLASIN GÖKKUSAĞI müzik dünyasıOKEY ODAMIZ AÇILDI BUYURUN http://gokkusagifm.net/   -    aynaz0634 : YILDIZLARIN ALTINDA4&MoonBRİÇ TURNUVA ŞAMPİYONLARIMIZ 267958veAHMET091959 OLMUŞTUR TEBRİK EDERİZ.KATILAN BRİÇ DOSTLARINADA TEŞEKKÜRLER ayn   -    Oyuncu.com : Sevgili oyuncular! Özel salonların kontrolü, salon sahibine aittir.   -    Oyuncu.com : Salonunda tüm yetkilere (şutlama, salondan uzaklaştırma, yasaklama vs...) sahiptir.   -    Oyuncu.com : Oyuncu.com bu konuda yaptırım uygulayamaz. Salondan engellendiyseniz özel salon yetkilileri ile görüşmenizi rica ediyoruz.   
Salon Adı
Doluluk
Puan Limiti
_ALSANCAK-URAS-35
_ALSANCAK-URAS-35
19/200
0
__DOSTLAR__MEKANI__
__DOSTLAR__MEKANI__
2/200
1000
G-7
0/150
0
Asabiye Koğuşu
0/150
0
Kirli Harry
0/150
0
Paylaş
Pis 7'li Nasıl Oynanır?
PİS YEDİLİ NASIL OYNANIR? Pis Yedili, 4 oyuncu ve 2 deste kart ile oynanır. Oyuna başlayan oyuncu 8, diğer oyuncular 7 kartla başlar. Asıl amacın eldeki kâğıdı diğerlerinden önce bitirmek olduğu Pis Yedilide, başlangıçta oyun saat yönünde devam eder. Her 10’lu atıldığında bu akış tam tersi istikamete döner. Sıra kendine gelen oyuncu elinde atabileceği bir kart yoksa ortadan kart çeker. Oyunculardan herhangi birinde kâğıt kalmadığında el sona erer.
PUANLAMA NASIL OLUR? En az ceza puanına sahip oyuncu kazanan ilan edilir. Pis yedili maçı sonunda kazanan oyuncu, 100 puan alacaktır.
CEZA PUANLARI NASIL OLUR? Oyunculardan herhangi birinde kağıt kalmadığında el sona erer. Diğer oyuncuların ellerindeki kağıtlar kendilerine ceza puanı olarak yazılır. Elinde 7'li kalan oyuncu, elindeki her 7'li için 3'er adet kağıt çeker. Çektikleri arasında 7'li gelirse onlar için de 3'er adet çeker. As, 10'lu, Vale ve 7'li yirmişer puan, diğer tüm kağıtlar kendi değerleri kadardır. Eli bitiren oyuncu son olarak yere Vale veya 7'li atmışsa, ceza puanları 3 katı yazılır. 11 el sonunda, en az ceza puanı alan oyuncu kazanan ilan edilir.
PİS YEDİLİ NASIL BİR OYUNDUR? Pis Yedili 4 oyuncu ve 2 deste kart ile oynanır. Oyuna başlayan oyuncu 8, diğer oyuncular 7 kartla başlar.
OYUNA NASIL BAŞLARIM? Tüm oyuncular ellerindeki kartları diğerlerindenden önce bitirmeye çalışırlar. Oyun saat yönünde başlar. Her 10'lu atıldığında akış yönü tersine döner. Oyuna Sinek ile başlanır ve tüm oyuncular ilk turda Sinek atmak zorundadır.( İlk turda pas denemez. ) Vale oyun değiştirmez. Yedi atılabilir. As atılabilir. En son atılmış olan kağıt cinsinden (sinek,maça vb) veya aynı rakamdan (3, 5 , A vb) oynamak zorunludur.
CEZA PUANLARI NEDİR? Oyunculardan herhangi birinde kağıt kalmadığında el sona erer. Diğer oyuncuların ellerindeki kağıtlar kendilerine ceza puanı olarak yazılır. Elinde 7'li kalan oyuncu, elindeki her 7'li için 3'er adet kağıt çeker. Çektikleri arasında 7'li gelirse onlar için de 3'er adet çeker. As, 10'lu, Vale ve 7'li yirmişer puan, diğer tüm kağıtlar kendi değerleri kadardır. Eli bitiren oyuncu son olarak yere Vale veya 7'li atmışsa, ceza puanları 3 katı yazılır. 11 el sonunda, en az ceza puanı alan oyuncu kazanan ilan edilir.