| | İletişim
Şu anda
72
kişi Pis 7'li oynuyor!
HEMEN PİS 7'Lİ OYNA!
Pis 7'li Oyna

PİS 7'Lİ Oyna

Pis Yedili Oynamak kolay olduğu kadar eğlencelidir de. Pis Yedilinin kuralları değişik olmakla birlikte, Pis Yedili de şans faktörü çok yüksektir.

Pis Yedili Kaç Kişiyle oynanır? Pis Yedili 2-10 kişi ile oynanır. Pis 7'li eşli oynanmaz. Pis Yedili'nin oynanışı UNO'ya benzer. Sesli Pis Yedili, Kameralı Pis Yedili, Görüntülü Pis Yedili oynamak isteyenler Oyuncu Pis Yedili'de buluşuyor. Hemen Pis 7'li Oynamak İstiyorum diyenler sarı Hemen Oyna butonuna tıklamaları yeterli!şu anda oyun oynayan11.065 kişi
_-_D_e_L_i_k_i_z_-_ : BUGUN ÇOK ACIBİR HABERLE ALDIM.SAYGIDEGER VEGERCEK BEYEFENDİ OLAN KEMPES26 İSMAİL ABİM VEFATINI ÖGRENDİM COK ÜZÜLDÜM.   -    _-_D_e_L_i_k_i_z_-_ : GERİDE KALAN AİLESİNE BAS SAGLIGI DILIYORUM EKOLAYI HER SALONDA SAYGINLIGI ILEE ANILAN KEMPES26 (İSMAİL) ABİMSENİ SENİ UNUTMUYACAZ   -    _-_D_e_L_i_k_i_z_-_ : _-_D_e_L_i_k_i_z_-_ KEMPES26 ..AİLESİNE DELİKİZCANO AİLESİ BAS SAGLİGİ DİLER NUR İÇİNDE YATSİN _-_D_e_L_i_k_i_z_-_   -    _-_D_e_L_i_k_i_z_-_ : II_SANA _DELIYIM_II ..OYYYY KARDESIM NE ASKMIS YAHUU ::)))ALLAH KAVUSTRSUN VAY ANAMM VAYY ASKA BAK:) _-_D_e_L_i_k_i_z_-_   -    _-_D_e_L_i_k_i_z_-_ : II__SaNa_DeLiyim__II ABIIMM HAYY MASALAHHH ALLAH NAZARLARDAN SAKLASİN AMINNNNNNNNNNNNNNNNNN::)))BEYAA_-_D_e_L_i_k_i_z_-_   -    FERHAT724 : _DoSTLaR_KeRVaNi ailesi olarak gamze abisi yeni yasinni tebrik eder nice Mutlu senelere insALLAH _DoSTLaR_KeRVaNi__http://hilal753.tr.gg   
Salon Adı
Doluluk
Kamera & Sohbet
Puan Limiti
-_DoSTLaR__MeKaNI_-
34/150
1000
___ALSANCAK___
23/150
0
-_-SeVDaLI-_-YüReGiM-_-
14/150
0
Asabiye Koğuşu
1/150
0
G-7
0/150
0
Puan Tablosu
1 . iklim66 1.075
2 . saslr1975 600
3 . tolgayasar 600
4 . monamusa 600
5 . xxntsd 575
6 . SON-YAPRAK 575
7 . lavyum 525
8 . kedi7eti 525
Yee Yee Yee
0/150
0
Şampiyonlar ligi
0/150
2000000
Paylaş
Pis 7'li Nasıl Oynanır?
PİS YEDİLİ NASIL OYNANIR? Pis Yedili, 4 oyuncu ve 2 deste kart ile oynanır. Oyuna başlayan oyuncu 8, diğer oyuncular 7 kartla başlar. Asıl amacın eldeki kâğıdı diğerlerinden önce bitirmek olduğu Pis Yedilide, başlangıçta oyun saat yönünde devam eder. Her 10’lu atıldığında bu akış tam tersi istikamete döner. Sıra kendine gelen oyuncu elinde atabileceği bir kart yoksa ortadan kart çeker. Oyunculardan herhangi birinde kâğıt kalmadığında el sona erer.
PUANLAMA NASIL OLUR? En az ceza puanına sahip oyuncu kazanan ilan edilir. Pis yedili maçı sonunda kazanan oyuncu, 100 puan alacaktır.
CEZA PUANLARI NASIL OLUR? Oyunculardan herhangi birinde kağıt kalmadığında el sona erer. Diğer oyuncuların ellerindeki kağıtlar kendilerine ceza puanı olarak yazılır. Elinde 7'li kalan oyuncu, elindeki her 7'li için 3'er adet kağıt çeker. Çektikleri arasında 7'li gelirse onlar için de 3'er adet çeker. As, 10'lu, Vale ve 7'li yirmişer puan, diğer tüm kağıtlar kendi değerleri kadardır. Eli bitiren oyuncu son olarak yere Vale veya 7'li atmışsa, ceza puanları 3 katı yazılır. 11 el sonunda, en az ceza puanı alan oyuncu kazanan ilan edilir.
PİS YEDİLİ NASIL BİR OYUNDUR? Pis Yedili 4 oyuncu ve 2 deste kart ile oynanır. Oyuna başlayan oyuncu 8, diğer oyuncular 7 kartla başlar.
OYUNA NASIL BAŞLARIM? Tüm oyuncular ellerindeki kartları diğerlerindenden önce bitirmeye çalışırlar. Oyun saat yönünde başlar. Her 10'lu atıldığında akış yönü tersine döner. Oyuna Sinek ile başlanır ve tüm oyuncular ilk turda Sinek atmak zorundadır.( İlk turda pas denemez. ) Vale oyun değiştirmez. Yedi atılabilir. As atılabilir. En son atılmış olan kağıt cinsinden (sinek,maça vb) veya aynı rakamdan (3, 5 , A vb) oynamak zorunludur.
CEZA PUANLARI NEDİR? Oyunculardan herhangi birinde kağıt kalmadığında el sona erer. Diğer oyuncuların ellerindeki kağıtlar kendilerine ceza puanı olarak yazılır. Elinde 7'li kalan oyuncu, elindeki her 7'li için 3'er adet kağıt çeker. Çektikleri arasında 7'li gelirse onlar için de 3'er adet çeker. As, 10'lu, Vale ve 7'li yirmişer puan, diğer tüm kağıtlar kendi değerleri kadardır. Eli bitiren oyuncu son olarak yere Vale veya 7'li atmışsa, ceza puanları 3 katı yazılır. 11 el sonunda, en az ceza puanı alan oyuncu kazanan ilan edilir.