| | İletişim
78 ziyaretçiden ortalama 4 puan
Şu anda
21
kişi Pis 7'li oynuyor!
Pis Yedili Oyna Pis Yedili Nasıl Oynanır? Pis Yedilide Puanlama Nasıl Olur? Oyuna Nasıl Başlarım? Ceza Puanları Nedir?
şu anda oyun oynayan9.852 kişi
34KOWBOY : _BİZİM_KAFE_-BATAK -SALONU OLARAK VATAN MİLLET UGRUNA ŞEHİT OLANASKER VE POLİSLERİMİZİN MEKANLARI CENNET OLSUN YAKINLARINA SABIRLAR DİLERİZ   -    __-__KAHIR__-__ : I____NAZO____I """""""""" ___BEYAZ___ efeefe99 """""""" BEYAZIMM EFE ABIM DOGUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN NİCE YILLLARA HEP BERABER    -    __-__KAHIR__-__ : I____NAZO____I """""""""" ___BEYAZ___ efeefe99 """""""" BEYAZIMM EFE ABIM DOGUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN NİCE YILLLARA HEP BERABER    -    __-__KAHIR__-__ : I____NAZO____I """""""""" ___BEYAZ___ efeefe99 """""""" BEYAZIMM EFE ABIM DOGUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN NİCE YILLLARA HEP BERABER    -    __-__KAHIR__-__ : I____NAZO____I """""""""" ___BEYAZ___ efeefe99 """""""" BEYAZIMM EFE ABIM DOGUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN NİCE YILLLARA HEP BERABER    -    __-__KAHIR__-__ : I____NAZO____I """""""""" ___BEYAZ___ efeefe99 """""""" BEYAZIMM EFE ABIM DOGUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN NİCE YILLLARA HEP BERABER    -    KUM_FiRTINASI : TAZİYE DİLEKLERİNDEN BULUNAN VEYA BULUNMAYAN ARAYAN MESAJ ATAN CENAZEYE GELEN HERKES SONSUZ TESEKKÜRLER EDERİM ALLAH SİZLERDEN RAZİ OLSUN    -    KiZiLMAVi77 : KIM NERDE OLURSA OLSUN HERKEZIN YOLU _ K_I_Z_I_L_M_A_V_I _ DEN GECMISTIR )))))))))))   -    __-__MEYRA__-__ : KUMFIRTINASININ SAHİBİ AHMET BEYİN YEĞENİNİN VEFATINDAN DOLAYI.ALAHTAN RAHMET.ACILI AİLESİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLERİM.MEKANI CENNET OLSUN.   
Salon Adı
Doluluk
Puan Limiti
LİMON&CAFE
LİMON&CAFE
SERİ VE SEVİYELİ OYUN
21/150
1000
G-7
0/100
0
Asabiye Koğuşu
0/100
0
Puan Tablosu
1 . _--DuRu--_ 4.070
2 . 3.525
3 . gamzecik534 3.415
4 . hjgjhg 3.040
5 . lucas541955 2.725
6 . xhieex 2.270
7 . asiper 2.245
8 . 2.240
Kirli Harry
0/100
0
Paylaş
Pis 7'li Nasıl Oynanır?
PİS YEDİLİ NASIL OYNANIR? Pis Yedili, 4 oyuncu ve 2 deste kart ile oynanır. Oyuna başlayan oyuncu 8, diğer oyuncular 7 kartla başlar. Asıl amacın eldeki kâğıdı diğerlerinden önce bitirmek olduğu Pis Yedilide, başlangıçta oyun saat yönünde devam eder. Her 10’lu atıldığında bu akış tam tersi istikamete döner. Sıra kendine gelen oyuncu elinde atabileceği bir kart yoksa ortadan kart çeker. Oyunculardan herhangi birinde kâğıt kalmadığında el sona erer.
PUANLAMA NASIL OLUR? En az ceza puanına sahip oyuncu kazanan ilan edilir. Pis yedili maçı sonunda kazanan oyuncu, 100 puan alacaktır.
CEZA PUANLARI NASIL OLUR? Oyunculardan herhangi birinde kağıt kalmadığında el sona erer. Diğer oyuncuların ellerindeki kağıtlar kendilerine ceza puanı olarak yazılır. Elinde 7'li kalan oyuncu, elindeki her 7'li için 3'er adet kağıt çeker. Çektikleri arasında 7'li gelirse onlar için de 3'er adet çeker. As, 10'lu, Vale ve 7'li yirmişer puan, diğer tüm kağıtlar kendi değerleri kadardır. Eli bitiren oyuncu son olarak yere Vale veya 7'li atmışsa, ceza puanları 3 katı yazılır. 11 el sonunda, en az ceza puanı alan oyuncu kazanan ilan edilir.
PİS YEDİLİ NASIL BİR OYUNDUR? Pis Yedili 4 oyuncu ve 2 deste kart ile oynanır. Oyuna başlayan oyuncu 8, diğer oyuncular 7 kartla başlar.
OYUNA NASIL BAŞLARIM? Tüm oyuncular ellerindeki kartları diğerlerindenden önce bitirmeye çalışırlar. Oyun saat yönünde başlar. Her 10'lu atıldığında akış yönü tersine döner. Oyuna Sinek ile başlanır ve tüm oyuncular ilk turda Sinek atmak zorundadır.( İlk turda pas denemez. ) Vale oyun değiştirmez. Yedi atılabilir. As atılabilir. En son atılmış olan kağıt cinsinden (sinek,maça vb) veya aynı rakamdan (3, 5 , A vb) oynamak zorunludur.
CEZA PUANLARI NEDİR? Oyunculardan herhangi birinde kağıt kalmadığında el sona erer. Diğer oyuncuların ellerindeki kağıtlar kendilerine ceza puanı olarak yazılır. Elinde 7'li kalan oyuncu, elindeki her 7'li için 3'er adet kağıt çeker. Çektikleri arasında 7'li gelirse onlar için de 3'er adet çeker. As, 10'lu, Vale ve 7'li yirmişer puan, diğer tüm kağıtlar kendi değerleri kadardır. Eli bitiren oyuncu son olarak yere Vale veya 7'li atmışsa, ceza puanları 3 katı yazılır. 11 el sonunda, en az ceza puanı alan oyuncu kazanan ilan edilir.