| | İletişim
288 ziyaretçiden ortalama 4 puan
VIPYENİ OYUNCU 101 OKEY! YENİLİKLER! FACEBOOK! ÖZELLİKLER!
VIP Oyuncu Dönemi
  • iki kat hızlı seviye atlayın
  • Dolu salonlara anında girin
  • Profil resminizde ayrıcalıklı olduğunuzu gösteren VIP logosu olsun
  • Salon sıralamasında üstlerde yer alın
  • Sohbet ekranında yazılarınız rengarenk olsun
  • Profil fotonuzun arkaplan rengini dilediğiniz gibi değiştirin
  • Bu paketi aynı anda Yeni101’de de kullanın
Hoşgeldin Okey 101 Siz değerli Oyuncu.com üyelerinden gelen yoğun istek üzerine Oyuncu Okey 101 açıldı. Uzun ve titiz bir çalışmanın ürünü olan Oyuncu Okey 101 ile sanki gerçek 101 oyunu oynuyormuş gibi hissetmenizi umut ediyoruz.
Ortak Para Birimi Oyuncu Okey 101’in başka bir özelliği ise Oyuncu Okey’de ve Oyuncu Okey 101'deki paranızın ortak oluşu. Bu sayede Okey’de kazandığınız veya satın aldığınız paralar anında Oyuncu Okey 101’de de aktif olacak. Bir oyundan diğer oyuna geçiş daha da keyifli olacak.
Facebook’da da Yayındayız! Dilerseniz Oyuncu Okey 101’i Facebook üzerinden de oynayabilirsiniz. Ortak platform teknolojisi ile Oyuncu.com ve Facebook üzerinden oyunu oynayanlar aynı masalara oturabilecekler.
Masada Beklemeye Son! Aynı Oyuncu Okey’de olduğu gibi oyunu terk edenin yerine bir başka oyuncuyu bekleme kabusu sona eriyor. Oyuncu Okey 101’de giden oyuncunun yerine hemen akıllı robotlar oturuyor!
Okey 101 Oyna

Okey 101 Oyna


101 Okey ile çekişmeli oyunlara hazır olun!

Oyuncu.com’da yepyeni bir heyecan başlıyor!
Türkiye’nin en popüler oyunlarından 101 Okey artık Oyuncu.com’da.

101 Okey, Rummy türünden gelen popüler bir Türk oyunudur. Oyuncu.com, siz oyunculara yeni oyunlar kazandırıp, keyfinize keyif katmayı tüm hızıyla sürdürüyor. Okey 101 ile eğlencenin doruklarına tırmanmaya hazır olun!

Size en güzel hizmeti sunabilmek için HTML 5 altyapısında hazırlanan oyunu, hem Facebook hem de Oyuncu.com üzerinden aynı profilinizle bağlanarak kolaylıkla oynayabilirsiniz.

101 Okey’i Oyuncu.com ve Facebook üzerinden, arkadaşlarınızla sohbet ederek keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Hemen şimdi bu popüler oyunda yerinizi alın!

OYUNCU SALONLARI FACEBOOK SALONLARI
ÖZEL
GENEL
şu anda oyun oynayan 9.096 kişi
Oyuncu.com : OYUNCU.COM ÜYELİKLERİ BAŞKA BİR SİTEYE AKTARILMAYACAKTIR. BU ŞEKİLDE BİLGİ VEREN KİŞİLERE İTİBAR ETMEYİNİZ, BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞMAYINIZ.   
Mesaj Yaz
OYUNCU SALONLARI
ADA GÖRE
ADA GÖRE PUANA GÖRE SEVİYEYE GÖRE DOLULUĞA GÖRE
Cilek_Kokusu
sözün bittiği 101 başladığı mekan cilek kokusu
DOLULUK
7/100
MİN. SEVİYE 0
MİN. SALON PUANI 5000
DOSTLAR_KERVANI
GERCEK DOSTLARİN YERİ ( hepimize hayirli olsun )
DOLULUK
43/100
MİN. SEVİYE 0
MİN. SALON PUANI 1
Gecenin_Mavisi
konuşmak ihtiyaç olabilir ama susmak bir sanattır,
DOLULUK
92/100
MİN. SEVİYE 0
MİN. SALON PUANI 1000
Hayat güzeldir
Barışın ve sevginin hakim olduğu bir dünyaya..
DOLULUK
0/100
MİN. SEVİYE 0
MİN. SALON PUANI 100
Şu anda
159
Okey101 kişi okey oynuyor!
Sıkça sorulan Sorular
101 Okey Nasıl Oynanır?
101 Okey Nasıl Oynanır?101 Okey 4 kişiyle oynanır. 101 oynarken yapmanız gereken şey çoğu oyunun tersine en düşük puan ile oyunu bitirmektir. 101 oyununda oyunu kazanan oyun sonunda en az puanı olan oyuncudur. 101 oyunu oyunculardan birinin kazanması veya çekilecek taş kalmaması durumunda sona erer. Oyun bittikten sonra kazanan kişi haricindekilerin elinde kalan taşlar sayılır ve puanlandırılır. Her oyuncunun elinde kalan taşlar puan olarak hanesine yazılır. 101 okeyde önce taşları dağıtacak kişi belirlenir, bu dağıtıcı kendisi dışındaki oyunculara 21 kendisine ise 22 adet taş alır. Her el geldiğinde oyuncu elindeki taşların toplamı 101'den büyük olacak şekilde elini açabilir. Elini açması için tüm taşların kullanılmasına gerek yoktur. 101 sayısını tamamlayan her oyuncu sırası geldiğinde elini açıp taş eksiltebilir. Dilerse tüm taşları birden kullanarak tek seferde elini açabilir.
101 Okey Puanlama Sistemi
101 Okey Puanlama Sistemi101 Okeyde oyunun bitmesi için bir oyuncunun elindeki tüm taşları bitirmiş olması gerekmektedir. Oyuncu elindeki taşları bitirdiğinde eğer elini henüz açamamış olan oyuncular varsa hanesine -101 puan yazılır. Elini kısmen açmış oyuncular için ise elinde kalan taşlar
101 Okeyde El Açmak
101 Okeyde El Açmak101 Okey oyununda el açmak için elinizdeki taşların toplam puanı en az 101 olmalıdır. İster (3-4-5) gibi sıralı seri, ister aynı sayıdaki ancak farklı renklerdeki taşlardan, ister 3 veya 4 taştan oluşan setlerden oluşturulabilir. Çifte gitme dışında 3’ten az okey taşı ile seri veya set yapılamaz
101 Okeyde Cezalar
101 Okeyde CezalarHer turda kazanan oyuncu dışındakilerin elindeki taşlar sayılarak oluşan eksi puan hanelerine yazılır. Hiç el açmamış oyuncular eksi 101 puan alırlar. Ayrıca elindeki taş herhangi bir oyuncunun önündeki açılmış el ile uyumlu ise, oyuncu turu geldiğinde bu taşı kullanıp elinden taş eksiltebilir.
Avatar Nasıl yaratırım?
Avatar Nasıl yaratırım?1 -- Oyunu ilk kez açıyorsanız eğer avatar yarat ekranı otomatik olarak çıkacaktır. Kadın veya erkek seçeneğine tıklayarak, TAMAM’a basıyorsunuz. 2 -- Sistem sizin için rastlantısal olarak bir avatar üretecektir. Siz menüleri kullanarak dilediğiniz ürünü seçebilir, üzerinizde deneyebilir, çarpıya basarak çıkarabilir, puan butonuna tıklayarak satın alabilirsiniz. 3 -- Satın aldıklarınızı sağ alttaki gardırop tuşuna basarak ulaşabilirsiniz. 4 -- Avatarınıza daha sonradan geri dönmek isterseniz, profil fotoğrafınıza veya görselinize tıklayıp açılan pencerenin altındaki mavi Avatarım butonuna tıklamanız yeterli.
Profil Sayfasında neler yapabilirim?
Profil Sayfasında neler yapabilirim?1 -- Bilgiler - Profil sayfasında üyeliğinizin başladığı tarihi, toplam oyun, kazanma-kaybetme ve bitmemiş oyun sayılarını görebilirsiniz. 2 -- Ödüller – Oyunda kazandığınız başarılar ve ödüller bu bölümde sergilenir. Kazandıkça oyuncu.com’un da size sürpriz ödülleri olacaktır. 3 -- Arkadaşlar - Arkadaş olarak eklediğiniz (bknz. 5 madde) kişilerin kaç puanı olduğunu ve kaçıncı seviyede olduklarını bu menüden ulaşabilirsiniz. 4 -- Mesajlar – Arkadaşlarınızdan gelen ve sistemden gelen mesajları buradan görebilir ve yönetebilirsiniz.
Arkadaş nasıl eklerim?
Arkadaş nasıl eklerim?1 -- İlgili oyuncunun profil sayfasında sol alttaki mavi renkli Arkadaş Ol butonunu tıklayarak arkadaşınızı ekleyebilirsiniz. 2 -- Arkadaşlarınızın sayfasına oyun esnasında, salon listesinden veya en iyiler listesinden profil resimlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. 3 -- Arkadaş olarak eklediğinizi kişiye arkadaşlık onayı düşer. Kabul edilirse arkadaşlar listenize eklenir.
Facebook ve Oyuncu.com salonlarının farkı nedir?
Facebook ve Oyuncu.com salonlarının farkı nedir?1 -- Oyuncu.com oyuncularının üyelikleri ile girdikleri salonlara Oyuncu.com salonları, facebook kullanıcılarının facebook loginleri ile girdikleri salona facebook salonları denir. 2 -- Oyuncu.com salonlarında kullanıcılar gerçek isimleri ile değil, rumuzları ile oynarlar. 3 -- Facebook salonlarında kullanıcılar gerçek isim ve soyisimleriyle oynarlar. 4 -- Facebook kullanıcısı ile giren oyuncular tüm salonlara ulaşabilirken, Oyuncu.com rumuzu ile oyuna girenler facebook salonlarında oyun oynayamazlar. 5 -- Oyuncu.com kullanıcı adı ile facebook salonlarına girmek isteyenler, Oyuncu.com kullanıcı adlarını facebook hesabı ile birleştirmeleri gerekir.
Oyuncu.com kullanıcı adını facebook hesabım ile nasıl birleştirebilirim?
Oyuncu.com kullanıcı adını facebook hesabım ile nasıl birleştirebilirim?1 -- Oyuncu.com hesabı ile Yeni Okey’e giren kullanıcı, facebook logolu salona girdiğinde karşısına bir uyarı çıkar. Bu uyarı da “Oyuncu.com kullanıcı adınızı Facebook kullanıcı adınız ile birleştirmek ister misiniz?” diye sorar. Tamam’a tıklayarak ilgili adımları takip ettiğinizde iki kullanıcı adı birleşmiş olur. Artık Oyuncu.com Okey’de Facebook kullanıcı adınız oyun oynuyor olacaksınız. 2 -- Daha önceden Oyuncu.com’da bir başka oyuncu için kullanılmış bir Facebook hesabını yeni bir oyuncu için birleştiremezsiniz.
Nasıl mesaj yollarım?
Nasıl mesaj yollarım?Arkadaşınızın profiline tıklayarak sağ üstteki mavi renkli Mesaj At butonuna tıklayarak arkadaşınıza mesaj atabilirsiniz.
Nasıl şikayet edebilirim?
Nasıl şikayet edebilirim?1 -- Şikayet etmek istediğiniz profile tıklayıp alttaki kırmız Şikayet Et butonuna tıklayarak şikayet edebilirsiniz. Şikayetle ilgili metinleri, bilgileri mesaj kutusuna ekleyebilirsiniz. 2 -- Artık salon sahibine de şikayet edebilirsiniz. Salona girdikten sonra salon isminin yazılı olduğu üst bantta kırmızı "Şikayet Et" butonu ile şikayetinizi salon sahibine gönderebilirsiniz.
Seviye Nedir?
Seviye Nedir?1 -- Seviye Oyuncu.com Okey’de kazandığınız oyun ve ellere, kaybettiğiniz oyun ve ellere, kazandığınız başarılara ve ödüllere, açtığınız salonlara, harcadığınız zamana, oynadığınız oyunlara vb. göre değişen bir sıralama algoritmasıdır. 2 -- Seviye sizin bu oyundaki tecrübenizi ölçer, seviyesi yüksek oyuncular irtibar görür, dilediği salonlara girebilirler.
Puan nasıl kazanabilirim?
Puan nasıl kazanabilirim?Her gün Oyuncu.com Okey’e gelerek puan kazanabilirsiniz. Üst bardaki üç adımı başarı ile tamamlarsanız puan kazanabilirsiniz. En önemlisi oyunlarda kazanarak puan kazanabilirsiniz.
Nasıl özel masa kurabilirim?
Nasıl özel masa kurabilirim?1 -- Dilediğiniz salona girerek mavi renkli Yeni Masa butonuna tıklayarak masa açabilirsiniz. 2 -- Gelen ayarlarda sağ alt tarafta "özel" kutucuğunu işaretlediğiniz zaman sadece davet ettiğiniz oyuncular masanıza girebilir. 3 -- Masanız diğer oyunculara görünmez olur.
Düştüğüm masaya yeniden girebilir miyim?
Düştüğüm masaya yeniden girebilir miyim?1 -- Artık masadan kalktığınızda veya düştüğünüzde sadece siz yeniden masaya oturabileceksiniz.. 2 -- Çıkan oyuncu oturmadığı takdirde yerine sadece robot oturabilir.
Salon listeleme sayfasındaki kutular ne anlama geliyor?
Salon listeleme sayfasındaki kutular ne anlama geliyor?1 -- Oyuncu.com Okey, salon listeleme sayfaları ile açılır. Salonlar diktörtgen kutular ile oyunculara açıklanır. Sol üstte salonun adı, sağ üstte salonun oyuncu.com veya facebook salonun olduğu (bknkz. Madde 6), orta alanda o salonun giriş için minimum seviye ve puan gereksinimi, sağ altta salondaki kişi sayısı ve salon kapasitesi, sağ altta ise salona girişi sağlayan Salona Gir butonu vardır. 2 -- Salon kutularının üstünde, tüm salonlar ile üyelerimize ait olan özel salonları (bknz. Madde 15) ayıran buton, salon arama butonu ve salon satın al (bknz. Madde 16) butonu bulunmaktadır.
Özel Salon nedir?
Özel Salon nedir?1 -- Özel salon üyelerimiz tarafından açılan ve yönetimi onların elinde olan salonlardır. 2 -- Özel salon sahibi salona özel görsel, salona özel manşet koyabilir. Dilediği oyuncuları salondan uzaklaştırıp, tüm kullanıcılara aynı anda mesaj atabilir. Tüm masalara chat mesajı yollayabilir. 3 -- Özel salonlarda oynayan oyuncuların seviyeleri daha hızlı yükselir.
Özel Salon satın almak istiyorum?
Özel Salon satın almak istiyorum?1 -- Sarı renkli salon satın al butonuna tıklayarak salon satın alabilirsiniz. 2 -- Eğer yeterli puanınız yoksa, sağ üstteki sarı renkli puan satın al butonuna tıklayarak gerekli olan puanı satın alabilirsiniz.
101 Okey oynamak istiyorum?
101 Okey oynamak istiyorum?1 -- Herhangi bir salona girerek Hemen Oyna’ya tıklayarak, oynamaya hazır ilk masaya yönlendirilirsiniz. 2 -- Yeni Masa açarak (bknz. Madde 18) kendinize özel bir oyun kurabilirsiniz. 3 -- Bekleyen masalardan açık masaları kontrol ederek size uyan bir masaya oturabilirsiniz. (bknz. Madde 19)
Nasıl masa açabilirim?
Nasıl masa açabilirim?1 -- Dilediğiniz salona girerek mavi renkli Yeni Masa butonuna tıklayarak masa açabilirsiniz. 2 -- Başlama Puanı – Oyuncuların masaya oturmak için koyacakları puan. Oyunu kazanan toplanan tüm puanı alır. Oyunu terk eden tüm puanını masada bırakır, 0 puan ile masadan ayrılır, seviyesi düşer. (bknz. Madde 20) 3 -- Maç uzunluğu – oyunun kaçtan düşeceğini belirler. Uzun oyunlar daha fazla seviye kazandırır. 4 -- Hamle süresi – Oyunun hızını veya yavaşlığını belirleyen süre. İlk hamlede süre seçilen sayının iki katı olur. 5 -- Gösterge – Tıklanması halinde gösterge gösteren oyuncudan 1 puan düşülür. 6 -- Eşli – Tıklanması halinde oyun eşli oynanır, eşlerin puanları birlikte düşer.
Bekleyen masalara oturma?
Bekleyen masalara oturma?1 -- Herhangi bir salonun içinde masa kutularının üstünde Tüm Masalar ile Bekleyen Masalar butonu bulunmaktadır. Tüm masalarda o salonda oynanan tüm oyunları ve bekleyen masaları görebilirsiniz. 2 -- Bekleyen Masalarda ise oyuncu bekleyen masaları görebilirsiniz. Otur yazan sandalyeye tıklayarak masaya oturabilirsiniz. 3 -- Kutuda sol üstte yazan oyunun kaçtan düşeceğini, ortada hamle süresini, sağ üstte masanın giriş puanını gösterir.
Oyundan çıkmak?
Oyundan çıkmak?1 -- Oyundan çıkan kullanıcının seviyesi düşer, masaya koyduğu puanı kaybeder. 2 -- Masadan herhangi bir oyuncu çıktığında yerine akıllı robotlar oturur. 3 -- Robotun yerine sadece masadan kalkan oyuncu oturabilir.
Masaya giriş neden engelli?
Masaya giriş neden engelli?Masa kurucusu tarafından atılan oyuncu güvenlik nedeniyle bir daha aynı masaya giremez.
Profil ayarlarımı nasıl değiştirebilirim?
Profil ayarlarımı nasıl değiştirebilirim?Avatarınızı tıkladığınızda gelen pencerede arkadaşlık isteği, oyun daveti ve özel mesaj alma ayarlarınızı istediğiniz gibi yapabilirsiniz.