| | İletişim
Şu anda
100
kişi King oynuyor!
HEMEN KİNG OYNA!
King Oyna King Nasıl Oynanır? Kingde Ceza Sistemi King İpuçları
King Oyna

KİNG Oyna

King Oyununda kazanmanın yolu: Şans, Hafıza, Taktik ve Tecrübe'den geçer! Online King'in adresi Oyuncu.com'da işi bilen oyuncularla rekabet keyfi!

King Oyna, Kozları al ve Cezadan kurtul! King nam-ı diğer Rıfkı Oyunu ile heyecanlı King masaları sizi bekliyor! King oyununda amaç: Koz oyunlarında en fazla eli, ceza oyunlarında ise en az cezayı alıp en fazla puanı toplamak. Oyuna King Partisi denir. King Cezaları: El Almaz, Kupa Almaz, Erkek Almaz, Kız Almaz, Rıfkı ve Son İki'dir. Eşli King, Balayı Kingi, Üç Kişilik King ve kozcu gibi terimleri öğrenmek istiyorsanız Sıkça Sorulan Sayfaları ziyaret ediniz. King Oyunu Oynamak için sağ kolondaki Hemen Oynaya basın!

şu anda oyun oynayan10.411 kişi
-_berkutay_- : http://www.turkkahvesifm.com/ .....OKEY ve TAVLA SALONUMUZA TÜM DOSTLARIMIZI BEKLERİZ.._»:::»TÜRKKAHVESİ«:::«_T.K_»:::»TÜRKKAHVESİ«:::«_   -    -_berkutay_- : ¸.¤°´¯`°¤ .TÜRKKAHVESݸ.¤°´¯`°¤ .TÜRKKAHVESݸ.¤°´¯`°¤ .TÜRKKAHVESݸ.¤°´¯`°¤ .TÜRKKAHVESݸ.¤°´¯`°¤ .TÜRKKAHVESݸ.¤°´¯`°¤ .TÜRKKAHVESİ   -    -_berkutay_- : (`'•._http://www.turkkahvesifm.com_.•'`)(`'•._TÜRKKAHVESİ_.•'`)(`'•._http://www.turkkahvesifm.com_.•'`)(`'•._TÜRKKAHVESİ_.•'`)   -    YesiL__bursaMmM : http://www.turkkahvesifm.com/ .....OKEY ve TAVLA SALONUMUZA TÜM DOSTLARIMIZI BEKLERİZ.._»:::»TÜRKKAHVESİ«:::«_T.K_»:::»TÜRKKAHVESİ«:::«   -    ----TUTSAK---- : __Biri Gelir Seni Sen Eder Biri Gelir Seni Senden Eder__   -    ----TUTSAK---- : ___Keske Sen Ben Olsan Senı Sevmenın Ne Kadar Z0R Oldugunu Anlasan Keske Ben Sen Olsam Bu Kadar Sevılmenın Tadını Cıkarsam___   -    burdasonkral : _GÖNÜLLER_BİR_degerli adminleri moonlightt35 35ugurlu35 toprak717 XxSaHMaTxX cipro12 ByOkan86 B3YZ4_Z3YN3P 1_CeSuR_YuReK tarot23 dodo1974.   -    burdasonkral : GÖNÜLLER_BİR_degerli adminleri moonlightt35 35ugurlu35 toprak717 XxSaHMaTxX cipro12 ByOkan86 B3YZ4_Z3YN3P 1_CeSuR_YuReK tarot23 dodo1974.!   -    burdasonkral : yüregimiz bir, gönlümüz bir, kalbimiz bir dilimiz bir, _GÖNÜLLER_BİR_ okey salonumuz oyun sever arkadaslarımızın hizmetinde _GÖNÜLLER_BİR_ .   -    dodo1974 : _GÖNÜLLER_BİR__GÖNÜLLER_BİR__GÖNÜLLER_BİR _GÖNÜLLER_BİR_ _GÖNÜLLER_BİR__GÖNÜLLER_BİR__GÖNÜLLER_BİR_ _GÖNÜLLER_BİR_GÖNÜLLER_BİR__GÖNÜLLER_BİR   -    dodo1974 : _GÖNÜLLER_BİR_ salonuna okey sever tüm arkadaslarımız davetlidir _GÖNÜLLER_BİR_salonuna okey sever tüm arkadaslarımız davetlidir GÖNÜLLERBİR   -    _SUSKUN_1 : BENİ BEN OLDUĞUM İÇİN SEVENİN BİN YIL KÖLESİ OLAYIM..ÜZÜM ÜZÜME BAKA BAKA KARARABİLİR AMA KÖRLE YATAN ŞAŞI KALTI GÖRULMEMİŞTİR ANADIN SEN))   -    _SUSKUN_1 : KAYNAMI KAYBETIM GÖRENLERIN GÖRMEZLİKTEN GELMELERİ RİCAM OLUR HAHAHAHA SUSKUN -1 EZOYU GÖREN RICAM HABERDAR ETMESIN BENI SUSKUN_1 ))))   -    -_berkutay_- : bayan lardan para kontor istiyor diye beni karalamaya çalısan akılsızlar benim hattım kontorlu degil baska yalan uydurun bu tutmadı :))))   -    -_berkutay_- : http://www.turkkahvesifm.com/ .....OKEY ve TAVLA SALONUMUZA TÜM DOSTLARIMIZI BEKLERİZ.._»:::»TÜRKKAHVESİ«:::«_T.K_»:::»TÜRKKAHVESİ«:::«_   -    YesiL__bursaMmM : ¸.¤°´¯`°¤ .TÜRKKAHVESݸ.¤°´¯`°¤ .TÜRKKAHVESݸ.¤°´¯`°¤ .TÜRKKAHVESݸ.¤°´¯`°¤ .TÜRKKAHVESݸ.¤°´¯`°¤ .TÜRKKAHVESݸ.¤°´¯`°¤ .TÜRKKAHVESݸ.¤°´¯`°   -    YesiL__bursaMmM : http://www.turkkahvesifm.com/ .....OKEY ve TAVLA SALONUMUZA TÜM DOSTLARIMIZI BEKLERİZ..(¯`·.TÜRKKAHVESİ·´¯)(¯`·.TÜRKKAHVESİ·´¯)(¯`·.·´¯)   
Salon Adı
Doluluk
Puan Limiti
EHLİKİNGCAFE
YÜKSEK PUAN KAZANDIRAN SALONUMUZA HOŞGELDİNİZ..........İYİ OYUNLAR..........
39/200
10000
MarinaVIP
45/150
30000
Kız almaz
15/150
0
Son İki Sevenler
1/150
0
Rıfkı Defol
0/150
0
King Puan Tablosu
1 . _-OkEaNoS_- 250.000
2 . asdoper1965 1.125
3 . erdolu4 1.070
4 . polpol62 1.025
5 . hakanson3 875
6 . CANUSTA22 825
7 . arslan19681 625
8 . astir 600
Demli Çay
0/150
15000
Kankalar
0/150
3000
King Kong
0/150
0
EHLİKEYFLER CLUB
0/150
0
Paylaş
King Nasıl Oynanır?
KİNG NASIL OYNANIR, KURALLARI NEDİR? King oyunu iki ana bölüm altında (koz ve ceza) sıra ile seçerek oynanır. Oyunun ceza bölümünde el almaz, kupa almaz, kız almaz, erkek almaz, son iki almaz ve rıfkı almaz başlıkları ile bulunan ayrı amaçları olan eller oynanır. Koz kısmı ise sırası gelenin tercih ettiği koz üzerinden en fazla eli almak esasına dayanarak oynanır. Ceza kısmında başarısız olan her el oyuncu puanından düşülür. Koz bölümünde alınan her el için puan eklenir. Oyunun ilk dört elinde ceza grubundan eller seçilmesi mecburidir. Her oyuncu 2 koz 3 ceza eli seçer. Oyun toplam 20 el sonra biter.
OYUNA NASIL BAŞLAYABİLİRİM? Oyuna başlayabilmek için, masadaki dört kişinin de ‘hazırım’ düğmesine basması yeterli olacaktır.
CEZA GRUBUNDAKİ OYUNLARIN AMACI NEDİR? Ceza bölümündeki oyunların her birinin farklı bir amacı ve ceza puanı vardır.
EL ALMAZ NEDİR? Oyuncular yerden hiç kağıt almamaya çalışır. Alınan her el 50 puan ile cezalandırılır.
KUPA ALMAZ NEDİR? Oyuncular kupa serisi kağıtları almamaya çalışırlar. Alınan her el 50 puan ile cezalandırılır.
KIZ ALMAZ NEDİR? Oyuncular yerden Q (kız resimli) tipi kağıtları almamaya çalışırlar. Alınan her el 100 puan ile cezalandırılır.
ERKEK ALMAZ NEDİR? Oyuncular yerden J ve K (erkek resimli) tipi kağıtları almamaya çalışır. Alınan her el 60 puan ile cezalandırılır.
SON 2 ALMAZ NEDİR? Oyuncular oynanan elin son 2 turunda kağıt almamaya çalışır. Alınan son iki elden her biri 180 puan ile cezalandırılır.
RIFKI ALMAZ NEDİR? Oyuncular yerden Kupa papazını almamaya çalışır. Alınan papaz 320 puan ile cezalandırılır.
KOZ GRUBU NASIL OYNANIR? Oyunun amacı elinize dağıtılan kağıtlara göre o turda mümkün olduğunca çok el kazanmaktır. Masaya atılan kağıtların en büyüğünü süren ya da oynanan seriden kağıdı olmadığı için koz oynayan kişi eli alır. Oyuncular yere direkt olarak koz atamazlar. Koz oynamaya başlamak için oyunculardan herhangi birinin başka bir seriden olan kağıda koz atması gerekir. Eğer masaya koz oynanmışsa ve oyuncunun elinde koz kalmamışsa istediği kağıdı atabilir.