| | İletişim
Şu anda
25
kişi Briç oynuyor!
HEMEN BRİÇ OYNA!
Briç Oyna Briç Nasıl Oynanır?
Briç Oyna

BRİÇ Oyna

Briç Oyna Oyunu İskambil oyunlarından ziyade Satranç'a benzetilen bir oyundur! Briç oynamak için şanstan ziyade zekaya ihtiyacınız vardır!

Briç oynamak ve briç öğrenmek diğer iskambil oyunlarına nazaran daha zordur. Bu sebeple Briç oynamak için önce briç nedir ve briç nasıl oynanır öğrenmek gerekir. Rober Briç ve Duplike Briç gibi türleri mevcuttur. İkili Briç Turnuvaları ve Dörtlü Takım Maçları Briç Türlerine örnektir. Hemen Briç oynamak için sağ kolondaki Hemen Oyna'ya tıklamanız yeterli.


şu anda oyun oynayan10.374 kişi
_KULHANBEY_ : TuRKcCcBASBuG EN SAYGILI SENSİN EN İYİ HEPSEN OLDUN ENGÜZEL NİKLERİ SEN KURDUN PEKİ PEKİ ANLADIK SEN NEYMİŞSİN BE ABİ.40YILDA BİR GELİR.ALİ   -    _KULHANBEY_ : ADAMINBİRİ KAHVEYE GİTMİŞ.BİR BAKMIŞ HERKES KAHVE İÇİYOR.ODA MECBUREN İŞ OLSUN AĞALAR.YAP BANADA BİR KAHVE DEMİŞ.BENDE ONUN İÇİN YAZDIM.TMM.   -    KUM_FiRTINASI : SALON RADYOMUZA TERCÜBELİ DJ ALİNCAKTIR MURACAT KUM FİRTİNA ASİ http://kumfirtinasifmcım   -    --__ASILPRENS__-- : ----BUGUN GERİ KALAN HAYATIMIN ILK GUNU ----serserım----   -    --__ASILPRENS__-- : -----BANA ZAMANINI AYIRMIYAN BIRINE ASLA KENDIMI HARCATMADIGIMIN ILK GUNU---- serserım---   -    --__ASILPRENS__-- : ----İNSAN SOGUDU MU BIRKEZ HİC ÜŞÜMEZMIŞ----- serserım----   -    _-_M-U-S-T-A-F-A_-_- : KİMSE ARKAMDAN KONUŞMASIN YİYEN VARSA GELSİN YÜZÜME DESİN NE DİYECEKSE   
Salon Adı
Doluluk
Puan Limiti
Yıldızların Altında 3veMOONBRÇ
BAZI ŞEYLERİN HAYALİ KENDİLERİNDEN DAHA GÜZELDİR..!!!
25/200
1000
Kontur-Bas
0/150
0
Briçik
0/150
0
Deli Dumrul
0/150
0
Paylaş
Briç Nasıl Oynanır?
Briç Oyunu Nasıl Bir Oyundur? Briç elli iki kartlık standart iskambil destesiyle oynanan bir iskambil oyunudur.
Nasıl Oynanır? Briç bir deste (52 kağıt) la ve 4 kişi (İki çift) ile oynanan bir oyundur. Kartların puan değeri As=4, Rua=3, Dam=2, Vale=1 dır. Bir eli kazanmada da bu değerlendirme geçerlidir. Yani A en büyük alıcıdır. Sayısal değerlerde de büyük sayı kazanır.Yani Vale'den sonraki en büyük kağıt 10'ludur ve sonra sırasıyle 9,8,7 vs. devam eder. Genel olarak elimizdeki kartların, bu puanlara göre değeri 13 puan ve üzeri ise oyunu açarız.(Bu konuda bir yasak yoktur bu sadece çok zarar etmemek için yılların tecrübesi ile konulan bir limittir.) Genel olarak açışlar elimizdeki en uzun renkle yapılır. Bu; iki ortağın elinde toplam sayı olarak en uzun olan rengi koz yapmak için ilk tekliftir. İdeal bir kozda iki elde yani sizin ve ortağınızın elindeki kozların sayısının toplamı minimum sekiz kart olmalıdır. Bu startla birlikte ortağın ve rakiplerin değişik teklifleri veya birbirinin tekliflerini desteklemeleri ile ihaleyi kapmak için yarışma başlar.