| | İletişim
Şu anda
16
kişi Briç oynuyor!
HEMEN BRİÇ OYNA!
Briç Oyna Briç Nasıl Oynanır?
Briç Oyna

BRİÇ Oyna

Briç Oyna Oyunu İskambil oyunlarından ziyade Satranç'a benzetilen bir oyundur! Briç oynamak için şanstan ziyade zekaya ihtiyacınız vardır!

Briç oynamak ve briç öğrenmek diğer iskambil oyunlarına nazaran daha zordur. Bu sebeple Briç oynamak için önce briç nedir ve briç nasıl oynanır öğrenmek gerekir. Rober Briç ve Duplike Briç gibi türleri mevcuttur. İkili Briç Turnuvaları ve Dörtlü Takım Maçları Briç Türlerine örnektir. Hemen Briç oynamak için sağ kolondaki Hemen Oyna'ya tıklamanız yeterli.


şu anda oyun oynayan9.482 kişi
By_Kaplan : By_Kaplan ile ıIı_SON_YAGMUR_DAMLASI_ıIı KALDIGI YERDEN DEVAM EDİYOR ıIı_SON_YAGMUR_DAMLASI_ıIı .ıIı_SON_YAGMUR_DAMLASI_ıIı    -    By_Kaplan : YOKLUGUMDA EMEKLERİNİ ESİRGEMEYEN SAYGI DEGER EROL ABİME GÖNÜLDEN TESEKKÜR EDERİMM ıIı_SON_YAGMUR_DAMLASI_ıIı ıIı_SON_YAGMUR_DAMLASI_ıIı    -    -----mustafa----- : mustafa hayal gözlüm sizlerin salonu rahat huzur icerisinde hizmet sunulmakta olup elit ve gercekci kisilerin huzur bulcağı salon HAYAL GÖZL   -    -----mustafa----- : MUSTAFA.HAYAL GÖZLÜM SALONUMUZA GÜN BOYU DURACAK ADMİN VE DJ.ALINACAKTIR GÖNÜLÜ OLANLARIN MÜRACATLARI ARZOLUNUR HAYAL GÖZLÜM MUSTAFA   -    burdasonkral : bizlerden desteklerini esirgemeyen tüm degerli dostlarımıza arkadaslarımıza tesekkur ederiz ARENA ailesi saygının seviyenin adresi ARENA   
Salon Adı
Doluluk
Puan Limiti
Yıldızların Altında 3veMOONBRÇ
BAZI ŞEYLERİN HAYALİ KENDİLERİNDEN DAHA GÜZELDİR..!!!
16/200
1000
Kontur-Bas
0/150
0
Briçik
0/150
0
Deli Dumrul
0/150
0
Paylaş
Briç Nasıl Oynanır?
Briç Oyunu Nasıl Bir Oyundur? Briç elli iki kartlık standart iskambil destesiyle oynanan bir iskambil oyunudur.
Nasıl Oynanır? Briç bir deste (52 kağıt) la ve 4 kişi (İki çift) ile oynanan bir oyundur. Kartların puan değeri As=4, Rua=3, Dam=2, Vale=1 dır. Bir eli kazanmada da bu değerlendirme geçerlidir. Yani A en büyük alıcıdır. Sayısal değerlerde de büyük sayı kazanır.Yani Vale'den sonraki en büyük kağıt 10'ludur ve sonra sırasıyle 9,8,7 vs. devam eder. Genel olarak elimizdeki kartların, bu puanlara göre değeri 13 puan ve üzeri ise oyunu açarız.(Bu konuda bir yasak yoktur bu sadece çok zarar etmemek için yılların tecrübesi ile konulan bir limittir.) Genel olarak açışlar elimizdeki en uzun renkle yapılır. Bu; iki ortağın elinde toplam sayı olarak en uzun olan rengi koz yapmak için ilk tekliftir. İdeal bir kozda iki elde yani sizin ve ortağınızın elindeki kozların sayısının toplamı minimum sekiz kart olmalıdır. Bu startla birlikte ortağın ve rakiplerin değişik teklifleri veya birbirinin tekliflerini desteklemeleri ile ihaleyi kapmak için yarışma başlar.