| | İletişim
Şu anda
30
kişi Briç oynuyor!
HEMEN BRİÇ OYNA!
Briç Oyna Briç Nasıl Oynanır?
Briç Oyna

BRİÇ Oyna

Briç Oyna Oyunu İskambil oyunlarından ziyade Satranç'a benzetilen bir oyundur! Briç oynamak için şanstan ziyade zekaya ihtiyacınız vardır!

Briç oynamak ve briç öğrenmek diğer iskambil oyunlarına nazaran daha zordur. Bu sebeple Briç oynamak için önce briç nedir ve briç nasıl oynanır öğrenmek gerekir. Rober Briç ve Duplike Briç gibi türleri mevcuttur. İkili Briç Turnuvaları ve Dörtlü Takım Maçları Briç Türlerine örnektir. Hemen Briç oynamak için sağ kolondaki Hemen Oyna'ya tıklamanız yeterli.


şu anda oyun oynayan9.971 kişi
su_ates : TÜM İSLAM ALEMİNİN KANDİLİ MUBAREK OLSUN SEVDİNE BİLEREK ACI CEKTRENLERINDE KANDİLİ MÜBAREK OLSUN RABBİM ONLARA ACI CEKTİRMESİN    -    _TEK1_sen : http://devrimmfm-germany.tr.gg/, BARIS ve ÖZGÜRLÜGÜN SESi,iyi dinlemeler.   -    X-KaRa_BeLa-X : Bu gece Regaip Kandili. Dua edelim.. Yürekler bir atsın bu gece, günahlarımız affolsun. Hayırlı kandiller.____ ADIYAMANLI!!!!BaRaN!!!!____   -    KiZiLMAVi77 : BUYUKDERELI BAŞINIZ SAĞOLSUN.BABANIZA ALLAHTAN RAHMET SİZLEREDE SABIR DILIYORUZ MEKANI CENET OLSUN _____K_I_Z_I_L_M_A_V_I__AILESI__________   
Salon Adı
Doluluk
Puan Limiti
Yıldızların Altında 3veMOONBRÇ
BAZI ŞEYLERİN HAYALİ KENDİLERİNDEN DAHA GÜZELDİR..!!!
29/200
1000
Briçik
1/150
0
Kontur-Bas
0/150
0
Deli Dumrul
0/150
0
Paylaş
Briç Nasıl Oynanır?
Briç Oyunu Nasıl Bir Oyundur? Briç elli iki kartlık standart iskambil destesiyle oynanan bir iskambil oyunudur.
Nasıl Oynanır? Briç bir deste (52 kağıt) la ve 4 kişi (İki çift) ile oynanan bir oyundur. Kartların puan değeri As=4, Rua=3, Dam=2, Vale=1 dır. Bir eli kazanmada da bu değerlendirme geçerlidir. Yani A en büyük alıcıdır. Sayısal değerlerde de büyük sayı kazanır.Yani Vale'den sonraki en büyük kağıt 10'ludur ve sonra sırasıyle 9,8,7 vs. devam eder. Genel olarak elimizdeki kartların, bu puanlara göre değeri 13 puan ve üzeri ise oyunu açarız.(Bu konuda bir yasak yoktur bu sadece çok zarar etmemek için yılların tecrübesi ile konulan bir limittir.) Genel olarak açışlar elimizdeki en uzun renkle yapılır. Bu; iki ortağın elinde toplam sayı olarak en uzun olan rengi koz yapmak için ilk tekliftir. İdeal bir kozda iki elde yani sizin ve ortağınızın elindeki kozların sayısının toplamı minimum sekiz kart olmalıdır. Bu startla birlikte ortağın ve rakiplerin değişik teklifleri veya birbirinin tekliflerini desteklemeleri ile ihaleyi kapmak için yarışma başlar.